Haber

Bunu vurgulayarak söyledi! Vincenzo Montella, Almanya’nın zaferini tek bir nedene bağlıyor

Almanyaİstanbul’u deplasmanda mağlup eden Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, tarihi galibiyetin ardından değerlendirmelerde bulundu.

“KENDİ EVİMİZ GİBİYİZ”

Maçı değerlendiren teknik adam, “Böyle bir galibiyet aldığımız için gerçekten çok mutluyum. Almanya’da 72 yıldır kazanamadık. 18 yıldır Almanya’yı yenemedik. Kazandığımız için gerçekten gurur duyuyorum. İnanılmaz güzel bir sonuç aldık. Halkımız adına da çok mutluyum. Bizi kendi evimizdeymiş gibi oynattılar.” “Bir sonraki maçta başımız belaya girecek. Ligde birinci olmak istiyoruz. Bunun için çalışmalara hemen başlayacağız. Ama dediğim gibi taraftarlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“FARK YARATAN GRUP RUHU VE MİLLİYETÇİLİK”

Galibiyeti Türk milletinin savaşçı ruhuna ve milliyetçi kimliğine bağlayan başarılı teknik adam, “Tüm detaylara baktığınızda futbolcuların ruhuna dokunmak en önemli şey. Futbolcularımızın ruhu da öyle. Türk milletinin ruhudur. Bu sadece milli takımla ilgili bir şey değil, yüzyıllardır öne çıkan bir ruhtur. Bunu yapıyoruz.” Bunu sahada gösteriyoruz. Biz çok çalışıyoruz, onlar da bunu çok iyi uyguluyorlar. Kendi milliyetçi duygularını yansıtan bir durumla karşı karşıyayız. Mesela ilk yarının çok başında gol yedik. Ama asla pes etmeyen bir ruhtan bahsediyorum. Çocuklarımızın hepsinde bu var. Onlar sayesinde bu sonuçları alabiliyoruz. Teknik ve taktik anlamında her şeyi bilen, gören oyuncularımız var. Asıl farkı yaratan şey takım ruhu ve milliyetçilik ruhudur. Çocuklarımız sahadaki kötü anlarda bile sahaya ruhlarıyla kendilerini ortaya koyabiliyorlar. Bu harika bir detay. Bu milliyetçi duygularla hareket eden futbolcularımla gurur duyuyorum. Bu çok değerli bir detaydır dedi.

“BU TÜRKİYE’NİN DNA’SINDAKİ BİR ŞEY”

Son olarak rakibin kalitesine vurgu yapan Montella, şöyle konuştu: Türkiye Bu onun DNA’sında olan bir şey. Asla pes etmeyeceğimizi bugün vurguladık. 1-0 geriye düşmemize rağmen maçtan vazgeçmediler ve kazanmak istediler ve Almanya’yı yendik. Almanya bir sonraki Avrupa Şampiyonası’nın öne çıkan gruplarından biri olacak. Onları yendik ve çok mutluyuz. 2 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve burada milliyetçilik duygusunun ne kadar yüksek olduğunu biliyorum. O yüzden futbolcularımı bu şekilde görmek, o ruhu her defasında sahaya yansıtmak çok değerli ve gurur verici” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

delice-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu